AKADEMIA UDANEGO MAŁŻEŃSTWA

„Jesteśmy powołani do zmieniania świata na lepsze. Mamy siłę zmieniać ten świat, ale tylko przez zmianę samego siebie”.

Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

·

Kolejna edycja warsztatów, z cyklu „Akademia Udanego Małżeństwa”, rozpocznie się 27 października bieżącego roku o godz. 18.00. Spotkania będą odbywać się w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy ul. Boguszowskiej 84 we Wrocławiu. Jeśli wzrośnie zagrożenie epidemiologiczne spotkania kontynuowane będą w wersji online, na platformie ZOOM.

Warsztaty są bezpłatne, współfinansowane ze środków gminy Wrocław. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 660 913 432 lub e-mailowo na adres: poradnia.stablowice@gmail.com.

Do tej pory odbyło się 16 edycji zajęć, z których skorzystało ponad 160 małżeństw!

Serdecznie zapraszamy!

Akademia Udanego Małżeństwa to cykl ośmiu, dwugodzinnych warsztatów łączących w sobie formę prelekcji, ćwiczeń oraz wspólnego dzielenia się doświadczeniami. Podczas warsztatów omawiamy najważniejsze zagadnienia dotyczące małżeństwa oraz zachęcamy do refleksji nad sobą. Naszym celem jest wsparcie relacji między małżonkami, a przede wszystkim pomoc w budowaniu miłości małżeńskiej na wielu płaszczyznach. W czasie warsztatów wspólnie poszukujemy odpowiedzi na m. in. następujące pytania:

 • jak rozmawiać, by wyrazić siebie i nie ranić współmałżonka?
 • jak zrozumieć nasze różnice psychologiczne i uczynić z nich nasze wspólne bogactwo?
 • jak poznać i mówić w języku miłości współmałżonka?
 • jak pielęgnować sferę intymną w małżeństwie?
 • jak radzić sobie z nieuchronnymi konfliktami w małżeństwie?
 • jak nie zagubić się w szarej codzienności i uczynić ją bardziej kolorową?

Wzbogacamy swą wiedzę, ćwiczymy nowe umiejętności, dyskutujemy i wymieniamy się doświadczeniami. Wszystko w zaciszu domowym i wygodnej formie on line. Odnów relację ze swoim współmałżonkiem!

Oto niektóre z opinii uczestników warsztatów „Akademii Udanego Małżeństwa”:

 

 • „Mobilizowanie do rozmów czy przemyśleń, ale też rozwiązywanie testów pomagało nam pochylić się i przyjrzeć problemom małżeńskim.”
 • „W szkołach, rodzinach nikt nie uczył nas postępowania” z samym sobą”, a co dopiero porozumiewania się z innymi. Wielokrotnie nie wiedziałam dlaczego akurat tak postępuję, z czego to wynika… Podczas warsztatów usłyszałam o szczegółach KOMUNIKACJI, o różnicach w potrzebach kobiet i mężczyzn, a wypożyczone lektury poszerzyły wiedzę, którą panie nam w bardzo przystępny sposób przekazały..”
 • „Każde małżeństwo, na każdym etapie wymaga pracy obojga małżonków – i to jest jedna ze świetnych  propozycji :)”
 • „Warsztaty były super i było w nich bardzo dużo ciekawych i pomocnych informacji, które mi na pewno pomogą i zostaną w pamięci. Bardzo dziękujemy!”
 • „Warsztaty były interesujące, tematyka bardzo trafnie dopasowana i omówiona do życia codziennego. Spotkania odbywały się w miłej atmosferze, każdy miał swobodę wypowiedzi. Treści były przekazywane w zrozumiały sposób. Doceniamy czas i zaangażowanie.”
 • „Dużo wiedzy, konkretnie przekazanej. Tematy do rozmowy dla małżonków. Zdecydowanie rozwijające związek.”