SZCZĘŚLIWY RODZIC

Często ludzie chcą obdarowywać się przedmiotami. Kiedy jednak myśli się o dzieciństwie, najlepiej wspomina się to, że ojciec lub matka znaleźli dla nas trochę czasu”.

Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

Kolejna edycja warsztatów z cyklu „Szczęśliwy Rodzic” rozpocznie się w dniu 15 listopada bieżącego roku o godz. 18.00. Spotkania będą odbywać się w Fundacji Evangelium Vitae, w sali św. Anny, przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu. Jeśli wzrośnie zagrożenie epidemiologiczne spotkania kontynuowane będą w wersji online na platformie ZOOM.

Warsztaty są bezpłatne, współfinansowane ze środków gminy Wrocław. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 660 913 432 lub e-mailowo na adres: poradnia.stablowice@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

Projekt warsztatów „Szczęśliwy Rodzic” składa się z wykładów, ćwiczeń oraz swobodnego dzielenie się doświadczeniami. Celem spotkań jest podniesienie kompetencji wychowawczych wśród rodziców, a przede wszystkim pomoc w budowaniu dobrej i pełnej miłości relacji z dzieckiem. Przewidzianych jest sześć dwugodzinnych spotkań, podczas których omawiamy następujące tematy:

  1. „Fundamenty rodzicielstwa, czyli w którą stronę zmierzamy?”
  2. „Jak rozumieć emocje i potrzeby dziecka i na nie odpowiadać?”
  3. „Jak skutecznie komunikować się z dzieckiem?”
  4. „Jak mądrze stawiać granice dziecku bez użycia przemocy?”
  5. „Jak motywować dzieci do twórczego działania?”
  6. „Jak wychowywać rodzeństwo do współpracy i wzajemnego szacunku? ”