WSKAZÓWKI

 

„NIE KAŻDY JEST W STANIE PRZYJĄĆ TWOJE SŁOWO, LECZ KAŻDY JEST W STANIE PRZYJĄĆ MIŁOŚĆ”.
Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

 

Zanim opowiemy o różnych sferach relacji małżeńskiej chcielibyśmy zachęcić Was do odświeżenia patrzenia na naszą szarą codzienność. Dlaczego? Ponieważ bez dbania o codzienne sprawy wszystkie „wielkie” rzeczy w małżeństwie i rodzinie mogą stracić głębszy sens. Jeśli podstawowe sprawy nie układają się jak należy, np.: żona czuje się niekochana i niezrozumiana, to trudno jest cieszyć się wspólnie z niecodziennych sytuacji, takich jak: zakup nowego auta czy zmiana miejsca pracy. A zatem

  • Dziękujmy UMIŁOWANEJ osobie za wszystko, zwłaszcza za to, co na pierwszy rzut oka wydaje się być monotonne i zwyczajne (za zrobiony i podany obiad, naprawiony samochód, wyprasowaną koszulę, wyniesione śmieci itd.).
  • Uatrakcyjnijmy wnętrze naszego domu (przesuńmy stół, kupmy firanki itp.).
  • Pamiętajmy każdego dnia o darze „miotły i młotka”, czyli po prostu róbmy wszystko dla UMIŁOWANEGO małżonka z miłością i doceniajmy nawzajem swoją pracę.

 

Dzięki dowartościowaniu tego, co z natury jest powszednie, ogarnięcie reszty spraw – tych małżeńskich i rodzinnych – stanie się dużo łatwiejsze. A teraz zapraszamy Cię, do podziękowania współmałżonkowi za 5 „zwyczajnych” rzeczy i zachęcamy, byś codziennie o tym pamiętał/a! Spróbujmy jednocześnie zawalczyć z „nudą” w małżeństwie:

  • Znajdźmy wspólne zainteresowania (wycieczki w góry, pójście na basen, gry planszowe, śpiewanie piosenek, obejrzenie filmu itd.).
  • Żono/Mężu, zainteresuj się pasjami współmałżonka. Zapytaj się czasem: „Czy Polska wygrała mecz?”, „Jak udały się zakupy sukienki?” itp.
  • Żono/Mężu, zorganizuj coś zaskakującego, najlepiej bez okazji (ubierz się w atrakcyjny strój po wieczornym powrocie męża z pracy, zaaranżuj „nieplanowaną” randkę w restauracji).
  • Pamiętajmy każdego dnia o darze „miotły i młotka”, czyli po prostu róbmy wszystko dla UMIŁOWANEGO małżonka z miłością i doceniajmy nawzajem swoją pracę.

 

DUCHOWOŚĆ

O MODLITWIE I NIE TYLKO

HIERARCHIA OSÓB

CZY KTOŚ JEST WAŻNIEJSZY?

 

INTYMNOŚĆ

SFERA SEKSUALNA W MAŁŻEŃSTWIE

JĘZYKI MIŁOŚCI

CZYM ONE SĄ?

RÓŻNICE PSYCHOLOGICZNE

JAK BARDZO SIĘ RÓŻNIMY