WARSZTATY

 

„KIEDY ŻONA NIE BĘDZIE DOSTRZEGAĆ JUŻ MOICH SŁABOŚCI, BĘDZIE TO ZNACZYĆ, ŻE JUŻ BLISKO CEL NASZEJ PODROŻY”.
Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

 

Aby pogłębić poruszane przez nas kwestie na stronie www.umilowani.pl i przepracować je wspólnie ze współmałżonkiem proponujemy dla małżeństw „zwyczajnych-niezwyczajnych” i przeżywających trudności, dla rodziców dzieci młodszych i rodziców nastolatków oraz dla osób dorosłych warsztaty o różnej tematyce.

1. „Randki Małżeńskie” to cykl warsztatów łączących w sobie formę prelekcji, ćwiczeń oraz wspólnego dzielenia się doświadczeniami. Podczas warsztatów omawiamy najważniejsze zagadnienia dotyczące małżeństwa oraz zachęcamy do refleksji nad sobą. Naszym celem jest wsparcie relacji między małżonkami, a przede wszystkim pomoc w budowaniu miłości małżeńskiej na wielu płaszczyznach.

2. Warsztaty „przeŻYĆ z NASTOLATKIEM” to program edukacyjno – profilaktyczny skierowany do rodziców nastolatków. Celem projektu jest podniesienie kompetencji wychowawczych wśród rodziców, zwiększenie wiedzy dotyczącej profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży, poprawa komunikacji z nastolatkiem, a przede wszystkim pomoc we wzajemnym zrozumieniu.

3. „Szczęśliwi Rodzice” to cykl warsztatów łączących w sobie formę prelekcji, ćwiczeń oraz wspólnego dzielenia się doświadczeniami. Celem spotkań jest podniesienie kompetencji wychowawczych wśród rodziców, a przede wszystkim pomoc w budowaniu dobrej i pełnej miłości relacji z dzieckiem.

4. „Zacznij żyć od-NOWA” to cykl warsztatów edukacyjno – informacyjnych dla osób dorosłych z zakresu profilaktyki uzależnień i rozwoju osobistego.

Równolegle do trwających warsztatów prowadzimy konsultacje indywidualne w Poradni Rodzinnej. Działalność Poradni oraz proponowane warsztaty współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław.

Nasze pierwsze, autorskie warsztaty dla małżeństw i rodziców zrealizowaliśmy w 2017 roku. Do tej pory odbyło się 49 cykli warsztatów, w których uczestniczyło ponad 715 osób.

Jesteśmy otwarci na przeprowadzenie warsztatów w innych miejscach oraz na podjęcie współpracy z innymi organizacjami i poradniami służącymi wsparciem dla małżeństw i rodzin. Prosimy wówczas o kontakt.

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas warsztatach we Wrocławiu.

WARSZTATY ZAPLANOWANE DO REALIZACJI W 2024 ROKU

OGÓLNE INFORMACJE O WARSZTATACH, KTÓRE PROWADZIMY

WARSZTATY ZREALIZOWANE W LATACH 2017 – 2024