ZAMYSŁ

 

„NIE OPOWIADAJ O MIŁOŚCI. KOCHAJ”.
Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

 

Stworzyliśmy stronę internetową UMILOWANI.PL, ponieważ chcielibyśmy podzielić się wiedzą (tu jest lista książek, z których korzystaliśmy) oraz naszym małżeńskim i zawodowym doświadczeniem. Naszym celem jest wspieranie małżonków na różnych etapach dojrzewania ich miłości. Chcemy mówić o pięknie małżeństwa i o tym, że w relacji między kobietą i mężczyzną nie ma bardziej doskonałego rozwiązania (Dziewiecki M., 2012, 2014a, 2014b; Guzewicz M., 2017, 2018). „Nikt nie zaproponuje bardziej niezwykłej miłości od tej, którą zaproponował Bóg na początku historii ludzkości, kiedy to stwierdził, że mężczyzna i kobieta zostali stworzeni wzajemnie dla siebie (Dziewiecki M., 2012)”.

Na stronie znajdziemy wskazówki, które mogą zachęcić do pracy nad sobą. Poruszamy tu najważniejsze aspekty życia małżeńskiego, które odpowiednio przepracowane, dają naszym zdaniem szansę na sukces, jakim jest udane i szczęśliwe małżeństwo. W celu zgłębienia poruszanych przez nas kwestii proponujemy dla małżeństw tych „zwyczajnych-niezwyczajnych” i tych w kryzysie oraz dla rodziców warsztaty o różnej tematyce.

Nasza strona poświęcona jest głównie małżeństwu. Dlaczego? Dla dziecka zawsze znajdziemy czas – ono ciągle upomina się o nas, ale ze współmałżonkiem nie zawsze potrafimy po prostu.. BYĆ. Dziecko, które widzi i doświadcza prawdziwej miłości swoich rodziców dostaje najcenniejszy z prezentów jaki można mu w ogóle dać. Dr J. Pulikowski tak, to podsumowuje: „Najważniejsze, co może ojciec dać swoim dzieciom to po prostu prawdziwie, odpowiedzialnie, mądrze, dojrzale, wiernie, wyłącznie i dozgonnie kochać ich matkę” (Pulikowski J., 2017).