ZAMYSŁ

 

„NIE OPOWIADAJ O MIŁOŚCI. KOCHAJ”.
Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

 

Stworzyliśmy stronę internetową UMILOWANI.PL, ponieważ chcemy podzielić się wiedzą oraz naszym małżeńskim i zawodowym doświadczeniem. Naszym celem jest wspieranie małżonków na różnych etapach dojrzewania ich miłości. Chcemy mówić o pięknie małżeństwa i o tym, że w relacji między kobietą i mężczyzną nie ma bardziej doskonałego rozwiązania na wzajemne okazywanie sobie miłości (Dziewiecki M., 2012, 2014a, 2014b; Guzewicz M., 2017, 2018). „Nikt nie zaproponuje bardziej niezwykłej miłości od tej, którą zaproponował Bóg na początku historii ludzkości. Wówczas mężczyzna i kobieta stali się stworzeni wzajemnie dla siebie (Dziewiecki M., 2012)”.

Na stronie znajdziemy różne wskazówki, które poruszają najważniejsze aspekty życia małżeńskiego i zachęcają do pracy nad sobą. Jeśli je dobrze przepracujemy, to naszym zdaniem dają szansę na sukces, jakim jest udane i szczęśliwe małżeństwo. W celu zgłębienia poruszanych przez nas kwestii proponujemy warsztaty. Kierujemy je do małżeństw „zwyczajnych-niezwyczajnych” i przeżywających trudności, dla rodziców dzieci młodszych i rodziców nastolatków oraz dla osób dorosłych.

Nasz zamysł był taki, aby poświęcić stronę internetową głównie małżeństwu. Dlaczego? Dla dziecka zawsze znajdziemy czas – ono ciągle upomina się o nas, ale ze współmałżonkiem nie zawsze potrafimy po prostu.. BYĆ. Dziecko, które widzi i doświadcza prawdziwej miłości swoich rodziców dostaje najcenniejszy z prezentów jaki można mu w ogóle dać. Dr J. Pulikowski tak, to podsumowuje: „Najważniejsze, co może ojciec dać swoim dzieciom to po prostu prawdziwie, odpowiedzialnie, mądrze, dojrzale, wiernie, wyłącznie i dozgonnie kochać ich matkę” (Pulikowski J., 2017).