SZCZĘŚLIWI RODZICE

 

„RODZICE POWINNI POŚWIĘCAĆ DZIECIOM WIĘCEJ CZASU. KTO POŚWIĘCA SWÓJ CZAS DZIECIOM, STOSUJE NAJLEPSZĄ METODĘ WYCHOWAWCZĄ”.
Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

 

„Szczęśliwi Rodzice” to cykl warsztatów łączących w sobie formę prelekcji, ćwiczeń oraz wspólnego dzielenia się doświadczeniami. Celem spotkań jest podniesienie kompetencji wychowawczych wśród rodziców, a przede wszystkim pomoc w budowaniu dobrej i pełnej miłości relacji z dzieckiem. Podczas warsztatów omawiamy następujące tematy:

– Fundamenty rodzicielstwa, czyli dokąd zmierzamy jako rodzice.
– Rozumienie emocji oraz potrzeb dziecka, by budować szczere i trwałe relacje.
– Skuteczne mówienie i aktywne słuchanie dziecka.
– Języki miłości dzieci – jak je poznać i stosować języki miłości w praktyce.
– Granice w wychowaniu – jak zachować równowagę między miłością a wymaganiami.
– Wychowywanie rodzeństwa do szacunku i współpracy.
– Zarządzanie czasem, czyli o organizacji życia w codzienności.

 

Do tej pory odbyło się 19 edycji zajęć, z których skorzystało blisko 250 rodziców!

Kolejne warsztaty z cyklu „Szczęśliwi Rodzice” planowane są na wiosnę 2024 roku.
Spotkania odbywają się w Fundacji Evangelium Vitae, przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu.
Warsztaty są bezpłatne, współfinansowane ze środków gminy Wrocław.
Zapisy przyjmujemy e-mailem na adres: umilowani@umilowani.pl

Skorzystaj i zadbaj o dobrą relację ze swoim dzieckiem!

 

Wybrane opinie uczestników o warsztatach „Szczęśliwi Rodzice”

 

„Jak najwięcej osób powinno posiadać taką wiedzę, żałuję, że ja trafiłam na nie tak późno i że mój mąż nie mógł ze mną uczestniczyć w warsztatach.”

– „Bardzo dobrze przygotowane warsztaty pod względem merytorycznym, tematycznym, technicznym. Rewelacja, nam bardzo dużo uzmysłowiły i pomogły zrozumieć i zobaczyć dużo więcej.”

– „Dziękuję za wytrwałe i rzetelne przygotowanie bardzo wielu zagadnień, z szerokiego zakresu warsztatu o praktykowaniu rodzicielstwa. Ale też za wskazywanie ważnych kwestii związanych ze współmałżonkiem. Dziękuję za wskazanie aspektów psychologicznych w odniesieniu, do mnie, mojego współmałżonka i naszych dzieci, które wspierają i osłabiają, i sposobów radzenia sobie z nimi.”

– „Prowadząca bardzo jasno i w przyjaznej atmosferze przekazała to co najważniejsze. Piękne prezentacje.. Do usłyszenia, zobaczenia na innych warsztatach.”

– „Wspaniałe warsztaty. Uświadamiają wiele ważnych spraw w relacji rodzic – dziecko. Ciesze się, że mogłam uczestniczyć w tych zajęciach.”

– „Bardzo dobra i przyjazna atmosfera podczas warsztatów. Można zadawać pytania i dzielić się swoimi problemami, które ktoś rozumie i stara się im zaradzić.”

– „Ciekawe zajęcia, które otwierają oczy na wiele spraw. Rodzicielstwo stało się bardziej przyjazne, a dzieci można jeszcze lepiej zrozumieć”