SZCZĘŚLIWI RODZICE

 

„RODZICE POWINNI POŚWIĘCAĆ DZIECIOM WIĘCEJ CZASU. KTO POŚWIĘCA SWÓJ CZAS DZIECIOM, STOSUJE NAJLEPSZĄ METODĘ WYCHOWAWCZĄ”.
Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

 

Kolejne warsztaty z cyklu „Szczęśliwi Rodzice” planowane są na wiosnę 2024 roku.

Spotkania odbywają się w Fundacji Evangelium Vitae, w sali św. Anny (budynek D), przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu.

Zapisy przyjmujemy e-mailem na adres: umilowani@umilowani.pl

 

„Szczęśliwi Rodzice” to cykl warsztatów łączących w sobie formę prelekcji, ćwiczeń oraz wspólnego dzielenia się doświadczeniami. Celem spotkań jest podniesienie kompetencji wychowawczych wśród rodziców, a przede wszystkim pomoc w budowaniu dobrej i pełnej miłości relacji z dzieckiem. Podczas warsztatów omawiamy następujące tematy:

 1. Fundamenty rodzicielstwa, czyli dokąd zmierzamy jako rodzice.
 2. Rozumienie emocji oraz potrzeb dziecka, by budować szczere i trwałe relacje.
 3. Skuteczne mówienie i aktywne słuchanie dziecka.
 4. Języki miłości dzieci – jak je poznać i stosować języki miłości w praktyce.
 5. Granice w wychowaniu – jak zachować równowagę między miłością a wymaganiami.
 6. Wychowywanie rodzeństwa do szacunku i współpracy.
 7. Zarządzanie czasem, czyli o organizacji życia w codzienności.

 

Do tej pory odbyło się 19 edycji zajęć, z których skorzystało blisko 390 rodziców!
Skorzystaj i zadbaj o dobrą relację ze swoim dzieckiem!

 

Oto niektóre z opinii uczestników warsztatów „Szczęśliwi Rodzice”:

 

 • „Małżonkowie mogą się wiele nauczyć, zarówno w kwestii postrzegania rodzicielstwa, ale również zrozumienia wzajemnego podejścia do wychowywania dzieci.”
 • „Bardzo przydatne treści, o których często się nie rozmawia. Dużo treści do rozmów małżeńskich i wiele cennych wskazówek!”
 • „Bardzo kreatywne, dające do myślenia warsztaty.”
 • „Świetne prowadzenie, bardzo praktyczne przykłady, ogrom cennej wiedzy, bardzo kompleksowo, narzędziowo.”
 • „Dowiedziałem się wiele nt. tego jakie wyzwania stawia przede mną odpowiedzialne rodzicielstwo i jak wielki wpływ mamy na nasze dzieci. Dowiedziałem się też jak podejść do wychowywania pociech i jak budować zdrowe relacje oparte na miłości.”
 • „Jak najwięcej osób powinno posiadać taką wiedzę, żałuję, że ja trafiłam na nie tak późno i że mój mąż nie mógł ze mną uczestniczyć w warsztatach.”
 • „Bardzo dobrze przygotowane warsztaty pod względem merytorycznym, tematycznym, technicznym. Rewelacja, nam bardzo dużo uzmysłowiły i pomogły zrozumieć i zobaczyć dużo więcej.”
 • „Dziękuję za wytrwałe i rzetelne przygotowanie bardzo wielu zagadnień, z szerokiego zakresu warsztatu o praktykowaniu rodzicielstwa. Ale też za wskazywanie ważnych kwestii związanych ze współmałżonkiem. Dziękuję za wskazanie aspektów psychologicznych w odniesieniu, do mnie, mojego współmałżonka i naszych dzieci, które wspierają i osłabiają, i sposobów radzenia sobie z nimi.”
 • „Wszystkie prowadzące bardzo jasno i w przyjaznej atmosferze przekazały to co najważniejsze. Piękne prezentacje.. Do usłyszenia, zobaczenia na innych warsztatach.”