NPR

 

„Naturalne Planowanie Rodziny jest odpowiedzią na to, jak w małżeństwie pogodzić potrzebę miłości u kobiety i potrzebę seksualną u mężczyzny”.

„Stosowanie antykoncepcji w małżeństwie jest przejawem stawiania wyżej przyjemności płynącej z aktu seksualnego niż miłości do współmałżonka”.
UMILOWANI.PL

 

Na stronie UMILOWANI.PL chcielibyśmy wyjaśnić, korzystając z dostępnej wiedzy i własnych doświadczeń, czym jest Naturalne Planowanie Rodziny czyli tzw. NPR (Billings E. i J., Catarinich M., 1998; Hilgers T. W. 2012; Kippley J. i S., 2002; Kramarek T., 2007; Rötzer J., 2005; Troszyński M., (red.), 2013; Wójcik E., 2005) Od chwili kiedy zetknęliśmy się z tym tematem po raz pierwszy, zdecydowaliśmy się na pójście tą drogą, by później zrobić kolejny krok i stać się entuzjastycznymi propagatorami nowoczesnych metod rozpoznawania płodności. Bardzo zależy nam na przekazaniu prawdy o tej niezwykle ważnej sferze życia i zaświadczeniu, że można cieszyć się współżyciem małżeńskim i nie „zabezpieczać się przed dzieckiem”. Przy tym zagadnieniu omówimy również wątek antykoncepcji. Jeśli kogoś zainteresujemy tematem NPR, to informujemy, że naukę nowoczesnych metod rozpoznawania płodności można indywidualnie rozpocząć w każdej Poradni Rodzinnej bądź w trakcie zorganizowanego kursu z danej metody. Oboje jesteśmy przeszkoleni w tym zakresie i służymy pomocą w Poradniach Rodzinnych we Wrocławiu, w których pracujemy.

TROCHĘ O PŁODNOŚCI

FIZJOLOGIA KOBIECEGO CYKLU

CZYM JEST NPR

IDEA ŻYCIA ZGODNEGO Z NATURĄ

ZALETY NPR

DLACZEGO WARTO

TRUDNOŚCI Z NPR

WSZYSTKIE POCZĄTKI SĄ TRUDNE

ANTYKONCEPCJA

O CO W TYM CHODZI

CZY NPR TO ANTYKONCEPCJA

TO SAMO CZY NIE TO SAMO

SKUTECZNOŚĆ

STATYSTYKA STOSOWANIA

MODEL CREIGHTON

NAJNOWSZA METODA