O NAS

 

„Ślubowałem, że nie opuszczę Cię aż do śmierci i wiedz, że gdyby Cię nawet nie było kilka lat, kiedy wrócisz, zawsze będzie czekała na Ciebie micha z zupą i będę gotów umyć Ci nogi”.
Jan Budziaszek „Do nieba idzie się…”

 

Powyższy cytat z książki Jana Budziaszka pt.: „Do nieba idzie się…”, podobnie jak wiele innych, które przytaczamy na tej stronie, towarzyszył nam od początku naszej znajomości. Z czasem przekonaliśmy się, że naszym powołaniem jest wspieranie małżeństw na różnych płaszczyznach.

W kwietniu 2006 roku połączyliśmy się w jedną Strugę. Jesteśmy rodzicami pięciu Strużek, z których dwie popłynęły prosto do Nieba… Ania z wykształcenia jest magistrem socjologii, natomiast Krzysztof – doktorem geografii. Oboje jesteśmy doradcami życia rodzinnego, a Krzysztof dodatkowo instruktorem Modelu Creighton.

W 2008 roku ukończyliśmy razem Podyplomowe Studia Nauk o Rodzinie na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Praktykę w doradztwie rodzinnym zdobywamy od ponad 10 lat. Współpracujemy z Fundacją Evangelium Vitae, a ze Specjalistyczną Poradnią Rodzinną na Stabłowicach, której działalność współfinansowana jest ze środków Gminy Wrocław, jesteśmy związani od początku jej istnienia. Podejmujemy różnorodne prace zawodowe, ale nie zapominamy o swoich zainteresowaniach: śpiewaniu, grze na gitarze, czytaniu książek i grach planszowych.

Od kilkunastu lat należymy do katolickiej wspólnoty Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

Anna i Krzysztof Strug