MAŁŻEŃSKIE SOS

 

„W sytuacji konfliktu lub kryzysu małżeńskiego najważniejsze jest to, by całość podjętych wysiłków doprowadziła nas do przebaczenia sobie nawzajem”.

UMILOWANI.PL

 

Konflikty i kryzysy mają różne przyczyny. Uświadomienie sobie tego, że dzieje się coś złego między nami, jest pierwszym krokiem do zahamowania trudnej sytuacji w małżeństwie. Najczęstsze przyczyny konfliktów to:

Najlepszą strategią na wyjście z niełatwej sytuacji jest zrozumienie, że mogę zmienić TYLKO SIEBIE!!! Zacznijmy pracować NAD SOBĄ!!! Gdy uda nam się przepracować czy ulepszyć choć cząstkę siebie, nasz UMIŁOWANY (przy założeniu jego dobrej woli) będzie to widział i sam zacznie się zmieniać.

Możemy pracować nad sobą w różny sposób: indywidualnie bądź z pomocą osób trzecich (rodziny, przyjaciół, księdza czy specjalisty). Zachęcamy do kontaktu z osobami „z zewnątrz” naszego otoczenia, które mają wiedzę, doświadczenie, a jednocześnie potrafią obiektywnie spojrzeć na trudną sytuację. Będąc w kryzysie szukajmy wsparcia u osób, które niosą nadzieję i pomogą nam uratować małżeństwo.

Osobom, które zmagają się obecnie z konfliktem lub kryzysem małżeńskim mamy do zaoferowania następujące propozycje pomocy:

KONFLIKT SZANSĄ

 

O PROBLEMACH

W MAŁŻEŃSTWIE

WIĘCEJ

KRYZYS MAŁŻEŃSKI

 

NIEMOŻLIWE

JEST MOŻLIWE

WIĘCEJ

KSIĄŻKI I STRONY

 

O MAŁŻEŃSTWIE

I RODZINIE

WIĘCEJ